Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego aꞌ Paulo w Rabce-Zdroju wyróżnione


Jak co roku, 21 listopada – w „Dniu Pracownika Socjalnego” – Minister  Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznał nagrody i wyróżnienia za wybitne, nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej. Wśród wyróżnionych podmiotów znalazło się Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego aꞌ Paulo w Rabce-Zdroju.

W

tym roku zgłoszono łącznie 134 wnioski o nagrody za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej, w tym  60 wniosków o przyznanie nagrody w kategorii indywidualnej i 74 wnioski w kategorii zespołowej.

Minister  Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznał ostatecznie 10 nagród pieniężnych, w tym  5 nagród  indywidualnych i 5 nagród zespołowych oraz 13 wyróżnień w formie listów gratulacyjnych, w tym 6 listów gratulacyjnych indywidualnych i 7 listów gratulacyjnych zespołowych za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.

Reklama


Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego aꞌ Paulo w Rabce-Zdroju otrzymało wyróżnienie za „inicjatywy charakteryzujące się wyjątkową znajomością środowiska lokalnego, aktywne pozyskiwanie środków w celu prowadzenia działalności charytatywnej stacjonarnej i środowiskowej na rzecz osób samotnych, bezdomnych, uzależnionych, chorych i niepełnosprawnych”.Stowarzyszenie wspiera osoby samotne, bezdomne, niezaradne życiowo, uzależnione od alkoholu. Celem Stowarzyszenia jest  niesienie pomocy  osobom i rodzinom, które z różnych powodów są niezdolne do rozwiązywania życiowych problemów, kształtowanie postaw społecznych, wspieranie działań na rzecz osób potrzebujących pomocy. Oprócz środków z Gminy Rabka, Stowarzyszenie pozyskuje środki na swoją działalność od osób fizycznych, prawnych oraz organizacji krajowych i zagranicznych. Członkowie Stowarzyszenia niosą pomoc charytatywnie i dobrowolnie. Działania Stowarzyszenia są wielorakie. Należy do nich m.in. prowadzenie kuchni dla ubogich i wydawanie posiłków, odwiedzanie chorych w domach, prowadzenie punktu charytatywnego z wydawaniem żywności, odzieży i sprzętu  gospodarstwa domowego, organizowanie Wigilii dla samotnych, organizowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z rodzin wielodzietnych – poinformowano w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia. – Stowarzyszenie w sposób rzetelny, skuteczny i profesjonalny prowadzi działalność społeczną,  z dużym zaangażowaniem wspierając osoby wymagające pomocy i uwrażliwiając innych na potrzeby drugiego człowieka – podkreślono.

Fot. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.