Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

Jarmark w Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju


Już w sobotę 22 lipca Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju serdecznie zaprasza na doroczny Jarmark w Muzeum 2017. Jest to impreza plenerowa zrzeszająca lokalnych twórców ludowych i rękodzielników, która już na stałe  jest wpisana w kalendarz wydarzeń odbywających się w uzdrowisku. Odbędzie się jak co roku w święto odpustowe przy starym, XVII wiecznym kościółku w Rabce.

W

tym roku podczas kiermaszu regionalnego zaprezentują swe wyroby rzeźbiarze, zabawkarze, snycerze, i rękodzielnicy z naszego regionu. W ramach Jarmarku w Muzeum 2017 odbędą się warsztaty rękodzieła. Pod okiem twórców będzie można wykonać m. in. drewnianą zabawkę czy też kwiaty z bibuły. Na ciekawych świata czekają warsztaty składania papieru techniką origami. O 12:00 dla zgromadzonych gości zagra na dudach słynny rabczański konstruktor instrumentów ludowych i muzyk Piotr Majerczyk.

Wyjątkowym wstępem do święta odpustowego będzie uroczysta premiera filmu dokumentalnego o zmarłym niedawno ostatnim skomielniańskim garncarzu Edwardzie Gacku, który od lat był uczestnikiem naszych kiermaszy regionalnych. Autorami filmu są Robert Miśkowiec i Piotr Kuczaj. Premiera odbędzie się 21.07.2017 r. o godz. 18:00 w starym kościółku-Muzeum przy ul. Orkana 2

ReklamaKomentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.