Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na

25 – lecie chóru „Adoramus” z Rdzawki


Chór "Adoramus" z Rdzawki obchodzi w tym roku 25 - lecia swojego istnienia. W związku z tym w sobotę 25 listopada 2017 r. w kościele parafialnym pw. NMP Matki Kościoła w Rdzawce po uroczystej mszy świętej odbył się koncert jubileuszowy.

W

programie były utwory Czajkowskiego, Byrda, Gjeilo, Pertiego i innych.

Chór „Adoramus” powstał w 1992 r. przy parafii pw. NMP Matki Kościoła w Rdzawce z inicjatywy Zofii Zborek – nauczycielki muzyki oraz mamy kolejnych dyrygentów chóru: Agnieszki i Marcina.

Reklama


Chór od początku swego istnienia skupiał miłośników śpiewu w zróżnicowanym wieku, głównie z Rdzawki, ale również z okolic – Rabki, Mszany Dolnej, Jabłonki czy Zakopanego. Występy chóru szybko przestały ograniczać się do uświetniania niedzielnych nabożeństw i uroczystości kościelnych. Dzisiaj śpiewu „Adoramusa” można posłuchać już nie tylko w rodzimej parafii i gminie, ale także na licznych przeglądach i konkursach śpiewów chóralnych. Także repertuar, wraz z upływem lat poszerzył się o trudniejsze i ambitniejsze utwory. Obecnie Chór wykonuje nie tylko pieśni sakralne, ludowe i patriotyczne, ale także kompozycje reprezentujące różne style i epoki ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej.

Wśród wykonywanych przez chór dzieł znajdują się kompozycje Mozarta, Bacha, Rachmaninowa, Niewiadomskiego, Moniuszki i wielu innych.

Na przestrzeni czasu formuła chóru nie uległa zmianie. Wciąż łączy on ludzi różnych pokoleń, dla których wspólny śpiew stanowi ważną cząstkę życia.

Fot. Janusz Kubasiak


Komentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.